Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kamienie Urodzeniowe

( ilość produktów: 49 )

Znajdź swój kamień

Kamienie urodzeniowe, nazywane również kamieniami osobistymi, to talizmany, kamienie szczęścia, z którym warto iść przez życie. Dzięki nim biżuteria noszona na co dzień nabiera prawdziwego znaczenia. To kryształy naturalne, które szczególnie sprzyjają osobom urodzonym w przypisanym do nich miesiącu. Będą znacząco wpływać na nasze wibracje, emocję i postawę, wspierać nasze zdolności i predyspozycje, z którymi przyszliśmy na świat. Warto znać swój kamień miesiąca urodzenia oraz historię ich pochodzenia. 

Zwyczaj noszenia kamieni pasujących do miesiąca urodzin od wieków istnieje w wielu kulturach i tradycjach, a zwłaszcza, w tych najbardziej rozwiniętych. Podobnie jak nasi przodkowie, zakładamy, że taka biżuteria będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale pomoże nam zachować równowagę duchową, dobre zdrowie. Kamienie urodzeniowe to od lat doskonałe i popularne upominki dla najbliższych. Dzięki nim prezent staje się wyjątkowy i bardzo osobisty.

MarkaMarka
CenaCena
-

Kamienie urodzeniowe historia  

Wiedzę o kamieniach szlachetnych wykorzystywano już w starożytności. Kamienie urodzeniowe mają swoje źródło w Księdze Wyjścia w Biblii, a konkretnie w pierścieniu Aarona, który był ozdobiony 12 kamieniami szlachetnymi, z których każdy przedstawiał dwanaście ówczesnych plemion Izraela. W późniejszym okresie pojawiły się teksty, w których wykazywano zależności pomiędzy znakami zodiaku, a wybranymi kamieniami szlachetnymi. Ostatnia duża zmiana w podejściu do kamieni urodzeniowych nastąpiła w XVIII wieku. Według amerykańskiego gemmologa Georga Frederica Kuntza, który jako pierwszy użył terminu „kamienie urodzeniowe” (birthstones), zwyczaj noszenia kamieni szlachetnych odpowiadających miesiącowi urodzin narodził się w Polsce. Kuntz wiązał pojawienie się pojęć „kamienie zodiakalne” i „kamienie urodzeniowe” z praktykami polskich Żydów, którzy pielęgnowali pamięć o ucieczce Izraelitów z Egiptu i dwunastu plemionach Izraela. Początkowo przyjęte było posiadanie całego zestawu kamieni, po jednym na każdy miesiąc. Z czasem żydowscy handlarze kamieniami wpadli na pomysł, alby sprzedawać każdy kamień na podstawie miesiąca urodzenia. Dzięki temu kupowanie biżuterii z kamieniem urodzeniowymi stało się modne w całej XVIII-wiecznej Polsce. W XIX wieku polscy imigranci przywieźli ten zwyczaj do innych krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Amerykański przemysł najszybciej zareagował na nową modę i znane marki jak Tiffany&Co zaczęły tworzyć kolekcje zawierające kamienie urodzeniowe.  

Znane dziś kamienie urodzeniowe zostały przydzielone i utrwalone w 1912 r. przez Narodowe Stowarzyszenie Jubilerów. Od tego czasu dwanaście kamieni urodzeniowych stało się jednym z symboli świata jubilerskiego. Lista czerpała ze starszych tradycji, ale były wprowadzane zmiany na potrzeby rynku. Przykładem jest tutaj tanzanit, który został kilkadziesiąt lat wcześniej odkryty i dodany do grudnia. Miało to pomóc handlarzom kamieni i jubilerom w jego wypromowaniu. Zmiany pojawiły się również dla urodzonych w październiku i listopadzie, ponieważ od wielu lat przypisuję się tym miesiącom dwa kamienie urodzeniowe. W listopadzie jest to energia cytrynu i topazu, a w październiku energia turmalinu i opalu.

pixel