Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł

 

Kamienie urodzeniowe

Kamienie urodzeniowe, nazywane również kamieniami osobistymi, to talizmany, kamienie szczęścia, z którym warto iść przez życie. Dzięki nim biżuteria noszona na co dzień nabiera prawdziwego znaczenia. Zwyczaj noszenia kamieni pasujących do miesiąca urodzin od wieków istnieje w wielu kulturach i tradycjach, a zwłaszcza, w tych najbardziej rozwiniętych. Podobnie jak nasi przodkowie, zakładamy, że taka biżuteria będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale pomoże nam zachować równowagę duchową, dobre zdrowie. Będzie znacząco wpływać na nasze wibracje, emocję i postawę, wspierać nasze zdolności i predyspozycje, z którymi przyszliśmy na świat. Kamienie urodzeniowe to kamienie naturalne szczególnie sprzyjające osobom urodzonym w przypisanym do nich miesiącu. Warto znać swój kamień miesiąca urodzenia oraz historię ich pochodzenia. Kamienie urodzeniowe to od lat doskonałe i popularne upominki dla najbliższych. Dzięki nim prezent staje się wyjątkowy i bardzo osobisty. 

kamienie urodzeniowe

 

Kamienie Urodzeniowe

Kolczyki z ametystem Mandala Kolczyki z ametystem Mandala
Producent: Mystic Wings
Cena:

200,00 zł

szt.
zobacz więcej

Kamienie urodzeniowe historia  

Wiedzę o kamieniach szlachetnych wykorzystywano już w starożytności. Kamienie urodzeniowe mają swoje źródło w Księdze Wyjścia w Biblii, a konkretnie w pierścieniu Aarona, który był ozdobiony 12 kamieniami szlachetnymi, z których każdy przedstawiał dwanaście ówczesnych plemion Izraela. W późniejszym okresie pojawiły się teksty, w których wykazywano zależności pomiędzy znakami zodiaku, a wybranymi kamieniami szlachetnymi. Ostatnia duża zmiana w podejściu do kamieni urodzeniowych nastąpiła w XVIII wieku. Według amerykańskiego gemmologa Georga Frederica Kuntza, który jako pierwszy użył terminu „kamienie urodzeniowe” (birthstones), zwyczaj noszenia kamieni szlachetnych odpowiadających miesiącowi urodzin narodził się w Polsce. Kuntz wiązał pojawienie się pojęć „kamienie zodiakalne” i „kamienie urodzeniowe” z praktykami polskich Żydów, którzy pielęgnowali pamięć o ucieczce Izraelitów z Egiptu i dwunastu plemionach Izraela. Początkowo przyjęte było posiadanie całego zestawu kamieni, po jednym na każdy miesiąc. Z czasem żydowscy handlarze kamieniami wpadli na pomysł, alby sprzedawać każdy kamień na podstawie miesiąca urodzenia. Dzięki temu kupowanie biżuterii z kamieniem urodzeniowymi stało się modne w całej XVIII-wiecznej Polsce. W XIX wieku polscy imigranci przywieźli ten zwyczaj do innych krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Amerykański przemysł najszybciej zareagował na nową modę i znane marki jak Tiffany&Co zaczęły tworzyć kolekcje zawierające kamienie urodzeniowe.  

Znane dziś kamienie urodzeniowe zostały przydzielone i utrwalone w 1912 r. przez Narodowe Stowarzyszenie Jubilerów. Od tego czasu dwanaście kamieni urodzeniowych stało się jednym z symboli świata jubilerskiego. Lista czerpała ze starszych tradycji, ale były wprowadzane zmiany na potrzeby rynku. Przykładem jest tutaj tanzanit, który został kilkadziesiąt lat wcześniej odkryty i dodany do grudnia. Miało to pomóc handlarzom kamieni i jubilerom w jego wypromowaniu. Zmiany pojawiły się również dla urodzonych w październiku i listopadzie, ponieważ od wielu lat przypisuję się tym miesiącom dwa kamienie urodzeniowe. W listopadzie jest to energia cytrynu i topazu, a w październiku energia turmalinu i opalu.

Newsletter
Zapisz się do newlettera i odbierz - 5% rabatu na pierwsze zamówienie!
 • ŚLEDŹ NAS NA  
 • Facebook Mystic Wings
 • Instagram Mystic Wings
 • Tik Tok Mystic Wings
 • Pinterest Mystic Wings
 • Jakość

  Kamienie naturalne, srebro 925
 • Certyfikat

  Rejestracja w Urzędzie Probierczym Kraków nr 13444
 • Bezpieczeństwo

  Certyfikat SSL. Bezpieczeństwo i zaufanie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl