Darmowy paczkomat InPost przy zamówieniu powyżej 400zł

Czym jest MALA DO MEDYTACJI

Mala to tybetański lub indyjski sznur modlitewny. Jest narzędziem medytacyjnym używanym przez joginów, buddystów i hinduistów. Może być noszona jako naszyjnik lub zawinięta kilka razy wokół nadgarstka jako bransoletka. Służy do medytacji, a dokładnie do odliczania mantr podczas medytacji. Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji, z którą w danej chwili pracujesz. 

Na wewnętrznym poziomie Mala działa jako potężne narzędzie skupienia, ponieważ wszystkie koraliki zostają po kolei dotknięte przez wszystkie palce. Opuszki palców są bezpośrednio połączone ze świadomością dotyku, a zmysł dotyku powiązany jest z ośrodkiem serca, w którym znajduje się esencja naszego umysłu. Zajęcie opuszków palców dłoni (podczas przesuwania koralików mali) jest metodą pogłębiającą naszą koncentrację, usuwa nerwowość, pomaga uspokoić wewnętrzny dialog. Kiedy trzymamy Malę podczas powtarzania mantr lub w innej sytuacji, wysyłamy wtedy przez zmysł dotyku do naszego umysłu bardzo wiele dobrych wrażeń.

Nawet jeśli nie jesteśmy za bardzo świadomi mantry, którą powtarzamy, to fizyczne wrażenia z tego, że trzymamy Malę docierają do naszego umysłu.  Kolor kamienia może zasilić i wzmocnić nasze czakry – ośrodki energetyczny w ciele, gdzie krzyżują się kanały energetyczne (nadi). Punkty te mogą przyspieszać lub zwalniać przepływ energii, a ich zadaniem jest utrzymywanie nas w równowadze fizycznej, mentalnej, emocjonalnej i duchowej. 

Czy wiesz dlaczego jest 108 KAMIENI ?

Na Wschodzie liczba 108 jest liczbą świętą i ma duże znaczenie. Symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę magiczną. Poniżej kilka wyjaśnień znaczeń, odwołań do symboliki:

  •   9 i 12 są uważane za święte, a 9 x 12 = 108
  •   Cyfry - 1 symbolizuje jedność, 0 symbolizuje nicość, 8 symbolizuje nieskończoność. Po połączeniu ujednolicają całe istnienie jako 108.
  •   Czakra Serca: czakry są przecięciami linii energetycznych i 108 linii energii zbiega się tworząc "czakrę serca"
  •   Czas i uczucie: niektórzy twierdzą, że jest 108 uczuć, 36 związane z przeszłością, 36 związane z chwilą obecną i 36 związane z przyszłością
  •   Astrologia - w astrologii znajduje się 12 domów i 9 planet. 12 pomnożone przez 9 równa się 108.
  •   Imiona bogini - w kulturze indyjskiej uważa się, że istnieje 108 imion bogini.
  •   Słońce i Ziemia - 108 to średnia odległość księżyca od Ziemi mierzona średnicą księżyca

 

        

Male do MEDYTACJI

Wszystkie naszyjniki wykonane są z kamieni naturalnych, półszlachetnych. Mają po 108 koralików, są ręcznie wiązane na nylonowej nici, ozdobione srebrem próby 925. Naszyjniki zakończone są koralikiem guru, chwostem z jedwabnej nici, srebrną „stupą” lub ozdobnym kryształem. Możesz wybrać swoja Male intuicyjnie, spontanicznie lub sugerując się kolorem czy właściwościami kamieni. Pamiętaj, że naturalne kamienie mają swoje unikalne kolory oraz inkluzje, więc mogą się nieznacznie różnić od tych na zdjęciu, ale gwarantuje, że będą równie piękne! Wszystkie prace tworzę z wielka troską i miłością, mam nadzieje że znajdziesz coś dla siebie.

 -------- --------- --------   --------- --------- ---------

     

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl