Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

czakra korony

( ilość produktów: 14 )

Sahasrara

Siódma czakra jest nazywana Koroną. Znajduje się tuż za czubkiem czaszki. Jest centrum duchowości, oświecenia, dynamicznej myśli i energii. Odpowiada za odczuwanie jedności z Wszechświatem, poczuciem nieograniczonego potencjału, wewnętrzną mądrość, odnalezienie swojej drogi życiowej. Osiąga ona swoją dojrzałość między 42-49 rokiem życia, wtedy też pojawia się zainteresowanie duchowością, medytacją, twórczością artystyczną. Dzięki niej osiągamy zrozumienie i odnajdujemy sens życia. Nie ma lepszej drogi do rozwoju tej czakry niż medytacja. 

Jeśli czakra korony jest pusta, człowiek rzuca się w wir rozrywek i alkohol. Jeśli czakra jest niezrównoważona mogą pojawić się takie choroby jak epilepsja, Alzhaimer, depresja, obsesyjne myśli. Gdy czakra jest zbyt otwarta to możemy mieć poczucie niespełnienia, frustrację i kryzysy duchowe. Czakra zablokowana może powodować poczucie strachu, wyczerpanie, problemy z podejmowaniem decyzji. Braki energii na tej czakrze dają otępienie, zagubienie i dezorientację.

Kolor - biały, srebrny

Narządy - szyszynka, mózg

Kamienie czakralne - diament, kryształ górski, ametyst 

Idealne kamienie dla czakry korony to takie, które wzmacniają duchowość i wprowadzają równowagę, spokój wewnętrzny. Wspomagają intuicję i uwalniają umysł od nadmiernych myśli. Jej balans pozwala dostrzec głębszy sens w życiu.

MarkaMarka
CenaCena
-

Kamienie na odpowiednie czakry

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę czym są czakry, co widać w rosnącym zainteresowaniu kamieniami ochronnymi i energetycznymi. Warto jednak wiedzieć, że każda czakra ma odmienne zadania, a każdy kamień ma nieco inne przeznaczenie. Kryształy oddziałują wielowymiarowo. Pomagają skupić energię bezpośrednio na ciele, tak aby ta energia docierała tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Jeśli planujesz więc zakup biżuterii warto dowiedzieć się jak wybrać kamienie na odpowiednie czakry. Przy każdej nazwie czakry znajdziesz krótki jej opis oraz listę odpowiednich kamieni i propozycję aktualnie dostępnej biżuterii. 

Można kryształy ustawiać wokół siebie, wypełnić przestrzeń osobistą i użyć ich jako wystroju domu lub nosić w formie biżuterii z kamieniami naturalnymi. Ale pamiętaj, że należy co jakiś czas oczyścić kamienie ze skumulowanej energii. Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą, okadzić białą szałwią lub wystawić na blask Księżyca.

pixel