Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł

 

Czakra podstawy - Mulandhra

Czakra korzenia znajduje się u podstawy kręgosłupa w okolicy kości ogonowej. Odpowiada za siły witalne, zdrowie, karierę, pieniądze, chęć do życia, energię do działania. Zaspokaja podstawowe potrzeby w zakresie przetrwania, bezpieczeństwa i ochrony. To także centrum manifestacji. Promieniuje kolorem czerwonym i reprezentuje element ziemi. Bez ugruntowania możemy stać się niestabilni, wybuchamy gniewem i łatwo jest nas wytrącić z równowagi. Kiedy jesteśmy dobrze ugruntowani dobrze radzimy sobie z codziennym stresem, z zaskakującymi nas wydarzeniami, z przykrymi sytuacjami.

Jeśli mamy zbyt otwartą czakrę podstawy to może pojawić się w nas egocentryzm, tyrania, nadmierne przywiązanie do spraw materialnych, niechęć do zmian oraz chęć gromadzenia wokół siebie rzeczy materialnych. Natomiast jeśli czakra będzie zbyt zamknięta, to będzie w nas dominował lęk, niepokój, niezdecydowanie, bojaźliwość, mała odporność psychiczna. Zaniedbana czakra korzenia często przejawia się w oderwaniu od rzeczywistości, odrealnieniu, kłopotach z dbaniem o siebie. Osoby z dysfunkcją tej czakry nie mają poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, liczne kłopoty finansowe.

Umiejscowienie – biodra nogi, podstawa kręgosłupa

Kolor – czerwony, brązowy, czarny

Kamienie czakralne -  granat, rubin, hematyt, kwarc dymny, czarny turmalin

Dobre kamienie dla czakry podstawy to takie, które uziemiają, pomagają przezwyciężyć problemy i dodają odwagi do działania. Odpowiada ona za poczucie bezpieczeństwa oraz relacje z rodziną. Wzmacniają wytrwałość, wewnętrzną siłę, łączą nas z ziemią i naturą.

czakra podstawy 

czakra podstawy

 • nowość
 • nowość
Czarny Turmalin bransoletka Ochrona i Siła Czarny Turmalin bransoletka Ochrona i Siła
Producent: Mystic Wings
Cena:

170,00 zł

zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
 • nowość
Onyks kolczyki Mocy Onyks kolczyki Mocy
Cena:

200,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość

Czym są czakry?

Według starożytnej filozofii jogi, człowiek jest istotą energetyczną. W ciele człowieka krąży życiowa energia CHI, która specjalnymi kanałami (meridianami) łączą się z głównymi centrami energii w ciele nazywanymi czakrami. Wyróżnia się 7 CZAKR głównych, które są naszym wewnętrznym źródłem MOCY. Umieszczone są wzdłuż kręgosłupa, od dolnej podstawy do korony. Każda z 7 czakr dosłownie wiruje, obraca się jak świetliste koło i pobiera, rozprowadza energię życiową po całym ciele. Nie każdy wie, że mamy wrodzoną, unikalną ILOŚĆ energii CHI, którą dziedziczymy po rodzicach i jest to ilość ściśle określona. Jest to siła napędowa wszystkich procesów życiowych w naszym ciele. W ciągu całego życia zużywamy tą energię, ale również pobieramy z pożywienia, słońca, ziemi, otoczenia w jakim żyjemy. Przepływ energii jest nieustanny. Jeżeli jest harmonijny to doświadczamy zdrowia, szczęścia, radości. Jeżeli zaburzony to objawia się to chorobami, problemami. 

Co zaburza pracę czakr?

Czakry to bardzo delikatne centra, w których odbijają się wszelkie doświadczenia życiowe związane z odczuwaniem silnych emocji, w szczególności z ich tłumieniem. Pracę ośrodków energetycznych w ciele zakłóca negatywne myślenie, samokrytyka, pozostawanie w toksycznych relacjach, ale też chemia i konserwanty zawarte w żywności. Zaburzenia w którejkolwiek z tych 7 czakr manifestują się w postaci chorób fizycznych, złego samopoczucia psychicznego i niezadowolenia z danej sfery życia.

Kamienie na odpowiednie czakry

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę czym są czakry, co widać w rosnącym zainteresowaniu kamieniami ochronnymi i energetycznymi. Warto jednak wiedzieć, że każda czakra ma odmienne zadania, a każdy kamień ma nieco inne przeznaczenie. Kryształy oddziałują wielowymiarowo. Pomagają skupić energię bezpośrednio na ciele, tak aby ta energia docierała tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Jeśli planujesz więc zakup biżuterii warto dowiedzieć się jak wybrać kamienie na odpowiednie czakry. Przy każdej nazwie czakry znajdziesz krótki jej opis oraz listę odpowiednich kamieni i propozycję aktualnie dostępnej biżuterii. Można kryształy ustawiać wokół siebie, wypełnić przestrzeń osobistą i użyć ich jako wystroju domu lub nosić w formie biżuterii z kamieniami naturalnymi. Ale pamiętaj, że należy co jakiś czas oczyścić kamienie ze skumulowanej energii. Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą, okadzić białą szałwią lub wystawić na blask Księżyca.

Biżuteria dla Ciebie…
Nowości
Kolczyki z kwarcem różowym
Kolczyki z kwarcem różowym

120,00 zł

szt.
Labradoryt kolczyki Mandala
Labradoryt kolczyki Mandala

240,00 zł

szt.
Naszyjnik z Turmalinami - Monety
Naszyjnik z Turmalinami - Monety

230,00 zł

szt.
Newsletter
Zapisz się do newlettera i odbierz - 5% rabatu na pierwsze zamówienie!
 • ŚLEDŹ NAS NA  
 • Facebook Mystic Wings
 • Instagram Mystic Wings
 • Tik Tok Mystic Wings
 • Pinterest Mystic Wings
 • Jakość

  Kamienie naturalne, srebro 925
 • Certyfikat

  Rejestracja w Urzędzie Probierczym Kraków nr 13444
 • Bezpieczeństwo

  Certyfikat SSL. Bezpieczeństwo i zaufanie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl