Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

czakra podstawy

( ilość produktów: 30 )

Mulandhra

Czakra korzenia znajduje się u podstawy kręgosłupa w okolicy kości ogonowej. Odpowiada za siły witalne, zdrowie, karierę, pieniądze, chęć do życia, energię do działania. Zaspokaja podstawowe potrzeby w zakresie przetrwania, bezpieczeństwa i ochrony. To także centrum manifestacji. Promieniuje kolorem czerwonym i reprezentuje element ziemi. Bez ugruntowania możemy stać się niestabilni, wybuchamy gniewem i łatwo jest nas wytrącić z równowagi. Kiedy jesteśmy dobrze ugruntowani dobrze radzimy sobie z codziennym stresem, z zaskakującymi nas wydarzeniami, z przykrymi sytuacjami.

Jeśli mamy zbyt otwartą czakrę podstawy to może pojawić się w nas egocentryzm, tyrania, nadmierne przywiązanie do spraw materialnych, niechęć do zmian oraz chęć gromadzenia wokół siebie rzeczy materialnych. Natomiast jeśli czakra będzie zbyt zamknięta, to będzie w nas dominował lęk, niepokój, niezdecydowanie, bojaźliwość, mała odporność psychiczna. Zaniedbana czakra korzenia często przejawia się w oderwaniu od rzeczywistości, odrealnieniu, kłopotach z dbaniem o siebie. Osoby z dysfunkcją tej czakry nie mają poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, liczne kłopoty finansowe.

Umiejscowienie – biodra nogi, podstawa kręgosłupa

Kolor – czerwony, brązowy, czarny

Kamienie czakralne -  granat, rubin, hematyt, kwarc dymny, czarny turmalin

Dobre kamienie dla czakry podstawy to takie, które uziemiają, pomagają przezwyciężyć problemy i dodają odwagi do działania. Odpowiada ona za poczucie bezpieczeństwa oraz relacje z rodziną. Wzmacniają wytrwałość, wewnętrzną siłę, łączą nas z ziemią i naturą.

MarkaMarka
CenaCena
-

Kamienie na odpowiednie czakry

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę czym są czakry, co widać w rosnącym zainteresowaniu kamieniami ochronnymi i energetycznymi. Warto jednak wiedzieć, że każda czakra ma odmienne zadania, a każdy kamień ma nieco inne przeznaczenie. Kryształy oddziałują wielowymiarowo. Pomagają skupić energię bezpośrednio na ciele, tak aby ta energia docierała tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Jeśli planujesz więc zakup biżuterii warto dowiedzieć się jak wybrać kamienie na odpowiednie czakry. Przy każdej nazwie czakry znajdziesz krótki jej opis oraz listę odpowiednich kamieni i propozycję aktualnie dostępnej biżuterii. 

Można kryształy ustawiać wokół siebie, wypełnić przestrzeń osobistą i użyć ich jako wystroju domu lub nosić w formie biżuterii z kamieniami naturalnymi. Ale pamiętaj, że należy co jakiś czas oczyścić kamienie ze skumulowanej energii. Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą, okadzić białą szałwią lub wystawić na blask Księżyca

pixel