Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

czakra serca

( ilość produktów: 15 )

Anahata

Czwarta czakra określana jako czakra serca. Znajduje się za kością piersiową z przodu i na kręgosłupie między łopatkami z tyłu. Jej kolor to zieleń i róż, a żywiołem jest powietrze. To jest centrum miłości, współczucia i duchowości. Odpowiada za wrażliwość na piękno, wspaniałe relacje, odczucie bezwarunkowej miłości, umiejętność wybaczania, umiejętność dawania i brania. Osiąga ona swoją dojrzałość między 21-28 rok – jest to wiek szczytowy dla grasicy, jesteśmy wtedy najbardziej odporni, najaktywniejsi, mamy siłę i chęć do działania. Czakra związana z naszym sercem, płucami. 

Niezrównoważona czakra będzie oznaczać lęk przed samotnością, lęk przed zdradą, zazdrość, rozgoryczenie, nienawiść. Przy niedoborach energii będziemy nieczuli na krzywdę innych, skupieni na sobie, bez empatii i współczucia, niezdolni do miłości. Czakra zablokowana objawia się dużą podatnościom na zranienia, użalanie się nad sobą, (nikt mnie nie kocha, nie jestem wart). Jeżeli zaś czakra serca ulegnie przeładowaniu to możemy być tak rozproszeni zajmowaniem się sprawami otoczenia, że zapominamy o sobie, jest to potrzeba pomagania niezależnie czy ktoś tego chce czy nie, objawia się również nadmierną wylewnością . Czakra zrównoważona świadczy o umiejętności przyjmowania serdeczności, poczuciu bezpieczeństwa, odczuwania piękna, harmonii. Altruizm, zrozumienie, empatia, współczucie oraz współodczuwanie.  

Umiejscowienie – środek klatki piersiowej

Kolor - różowy i zielony

Kamienie czakralne - kwarc różowy, turmalin różowy, amazonit, rubin, rodonit, szmaragd, malachit

Szukając kamieni czakry serca należy zwrócić uwagę na te kryształy, które otwierają na miłość – zarówno dla siebie, jak i innych. Przywracają optymizm i chęć do życia, otwierają na bezwarunkową miłość. Zharmonizowana czakra serca pozwala w pełni kochać siebie i bliskich. Dzięki temu możemy w pełni cieszyć się daną chwilą.

MarkaMarka
CenaCena
-

Kamienie na odpowiednie czakry

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę czym są czakry, co widać w rosnącym zainteresowaniu kamieniami ochronnymi i energetycznymi. Warto jednak wiedzieć, że każda czakra ma odmienne zadania, a każdy kamień ma nieco inne przeznaczenie. Kryształy oddziałują wielowymiarowo. Pomagają skupić energię bezpośrednio na ciele, tak aby ta energia docierała tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Jeśli planujesz więc zakup biżuterii warto dowiedzieć się jak wybrać kamienie na odpowiednie czakry. Przy każdej nazwie czakry znajdziesz krótki jej opis oraz listę odpowiednich kamieni i propozycję aktualnie dostępnej biżuterii. 

Można kryształy ustawiać wokół siebie, wypełnić przestrzeń osobistą i użyć ich jako wystroju domu lub nosić w formie biżuterii z kamieniami naturalnymi. Ale pamiętaj, że należy co jakiś czas oczyścić kamienie ze skumulowanej energii. Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą, okadzić białą szałwią lub wystawić na blask Księżyca.

pixel