Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

czakra sakralna

( ilość produktów: 3 )

Swadhsthana

Druga czakra znajduje się dwa cale poniżej pępka i jest zakorzeniony w kręgosłupie. Promieniuje kolorem pomarańczowym i reprezentuje żywioł wody. To centrum odpowiada za kreatywność, witalność, seksualność, zadowolenie z życia, umiejętność czerpania przyjemności z doświadczeń, intuicje i poczucie własnej wartości. Właściwa równowaga w tej czakrze oznacza zdolność swobodnego przepływu emocji oraz odczuwania i docierania do innych seksualnie lub nie.  

W przypadku nierównowagi energetycznej w czakrze sakralnej mogą pojawiać się schorzenia ginekologiczne, problemy z pęcherzem i prostatą, bóle krzyżowe, niezrównoważony popęd płciowy (nadmierny lub oziębłość). Niedobory energii na tej czakrze to braku chęci do życia, pesymizmem. Zrównoważoną czakrę zaobserwujemy u osoby z dużym wewnętrznym spokojem, z poczuciem stabilizacji, poczuciem bezpieczeństwa, kreatywnością, stabilizacją emocjonalną. Przeładowana czakra może sprawić kłopoty z nadmiernym seksualizmie, nimfomanii, postrzeganiem życia tylko poprzez jego przyjemności. 

Umiejscowienie - dolna część brzucha, genitalia, macica

Kolor - pomarańczowy

Kamienie czakralne - karneol, kamień słoneczny, kamień księżycowy, cytryn

Wybierając kamienie czakry sakralnej należy skupić się na kryształach, które pobudzą kreatywność i dodadzą pewności siebie. Dzięki którym łatwiej będzie nam wyrażać siebie, co pomoże w tworzeniu autentycznych i pełnych zrozumienia relacji. Zrównoważą energię męską i żeńską.

Kamienie na odpowiednie czakry

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę czym są czakry, co widać w rosnącym zainteresowaniu kamieniami ochronnymi i energetycznymi. Warto jednak wiedzieć, że każda czakra ma odmienne zadania, a każdy kamień ma nieco inne przeznaczenie. Kryształy oddziałują wielowymiarowo. Pomagają skupić energię bezpośrednio na ciele, tak aby ta energia docierała tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Jeśli planujesz więc zakup biżuterii warto dowiedzieć się jak wybrać kamienie na odpowiednie czakry. Przy każdej nazwie czakry znajdziesz krótki jej opis oraz listę odpowiednich kamieni i propozycję aktualnie dostępnej biżuterii. 

Można kryształy ustawiać wokół siebie, wypełnić przestrzeń osobistą i użyć ich jako wystroju domu lub nosić w formie biżuterii z kamieniami naturalnymi. Ale pamiętaj, że należy co jakiś czas oczyścić kamienie ze skumulowanej energii. Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą, okadzić białą szałwią lub wystawić na blask Księżyca.

pixel