Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł

 

Czakra gardła - Vishuda

Piąta czakra jest nazywana Gardłem. Znajduje się w okolicach szyji i jest centrum komunikacji, dźwięku i ekspresji kreatywności poprzez myśl, mowę i pisanie. To kolor niebieski i żywiołem jest przestrzeń. Odpowiada za naszą komunikację, wyrażanie siebie, zdolność podejmowania decyzji, krytycyzm i ocenianie. Przekazuje światy zewnętrznemu treści wszystkich naszych czakr.

Jeśli czakra jest zablokowana objawi się to małomównością, lub mówieniem o sprawach mało ważnych, jąkaniem, trudnością w wyrażaniu siebie, brakiem zaufania do własnej intuicji. Możemy również odczuwać brak kreatywności, wypalenie, problemy z nagromadzonym żalem do siebie i innych. Czakra zbyt otwarta to nadużywanie słów do manipulacji, nadmierna gadatliwość i arogancja. Jeśli czakra będzie zrównoważona to będziemy mieć dobrą komunikację z otoczeniem, otwartą postawę, inspirację artystyczną, odczuwać niezależność, asertywność, oraz będziemy mieć łatwość medytowania. Jej przeładowanie może objawiać się słowotokiem, nadmiernym gadulstwem i nadmiernym przywiązaniem do rutyny i planu. 

Umiejscowienie - szyja, gardło, tarczyca

Kolor - jasno niebieski

 Kamienie czakralne - szafir, akwamaryn, lapis lazuli, apatyt, kyanit, tanzanit

Dobierając kamienie czakry gardła należy szukać tych, które otwierają i pomagają w wyrażaniu własnej opinii. Wspomagają jasne myślenie, łagodzą nastroje. Dobrze rozwinięta czakra gardła daje pewności siebie i wnosi równowagę między mową, a milczeniem. 

czakra gardła

czakra gardła

Czym są czakry?

Według starożytnej filozofii jogi, człowiek jest istotą energetyczną. W ciele człowieka krąży życiowa energia CHI, która specjalnymi kanałami (meridianami) łączą się z głównymi centrami energii w ciele nazywanymi czakrami. Wyróżnia się 7 CZAKR głównych, które są naszym wewnętrznym źródłem MOCY. Umieszczone są wzdłuż kręgosłupa, od dolnej podstawy do korony. Każda z 7 czakr dosłownie wiruje, obraca się jak świetliste koło i pobiera, rozprowadza energię życiową po całym ciele. Nie każdy wie, że mamy wrodzoną, unikalną ILOŚĆ energii CHI, którą dziedziczymy po rodzicach i jest to ilość ściśle określona. Jest to siła napędowa wszystkich procesów życiowych w naszym ciele. W ciągu całego życia zużywamy tą energię, ale również pobieramy z pożywienia, słońca, ziemi, otoczenia w jakim żyjemy. Przepływ energii jest nieustanny. Jeżeli jest harmonijny to doświadczamy zdrowia, szczęścia, radości. Jeżeli zaburzony to objawia się to chorobami, problemami. 

Co zaburza pracę czakr?

Czakry to bardzo delikatne centra, w których odbijają się wszelkie doświadczenia życiowe związane z odczuwaniem silnych emocji, w szczególności z ich tłumieniem. Pracę ośrodków energetycznych w ciele zakłóca negatywne myślenie, samokrytyka, pozostawanie w toksycznych relacjach, ale też chemia i konserwanty zawarte w żywności. Zaburzenia w którejkolwiek z tych 7 czakr manifestują się w postaci chorób fizycznych, złego samopoczucia psychicznego i niezadowolenia z danej sfery życia.

Kamienie na odpowiednie czakry

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę czym są czakry, co widać w rosnącym zainteresowaniu kamieniami ochronnymi i energetycznymi. Warto jednak wiedzieć, że każda czakra ma odmienne zadania, a każdy kamień ma nieco inne przeznaczenie. Kryształy oddziałują wielowymiarowo. Pomagają skupić energię bezpośrednio na ciele, tak aby ta energia docierała tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Jeśli planujesz więc zakup biżuterii warto dowiedzieć się jak wybrać kamienie na odpowiednie czakry. Przy każdej nazwie czakry znajdziesz krótki jej opis oraz listę odpowiednich kamieni i propozycję aktualnie dostępnej biżuterii. Można kryształy ustawiać wokół siebie, wypełnić przestrzeń osobistą i użyć ich jako wystroju domu lub nosić w formie biżuterii z kamieniami naturalnymi. Ale pamiętaj, że należy co jakiś czas oczyścić kamienie ze skumulowanej energii. Wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą, okadzić białą szałwią lub wystawić na blask Księżyca.

Biżuteria dla Ciebie…
Nowości
Kolczyki z kwarcem różowym
Kolczyki z kwarcem różowym

120,00 zł

szt.
Labradoryt kolczyki Mandala
Labradoryt kolczyki Mandala

240,00 zł

szt.
Naszyjnik z Turmalinami - Monety
Naszyjnik z Turmalinami - Monety

230,00 zł

szt.
Newsletter
Zapisz się do newlettera i odbierz - 5% rabatu na pierwsze zamówienie!
 • ŚLEDŹ NAS NA  
 • Facebook Mystic Wings
 • Instagram Mystic Wings
 • Tik Tok Mystic Wings
 • Pinterest Mystic Wings
 • Jakość

  Kamienie naturalne, srebro 925
 • Certyfikat

  Rejestracja w Urzędzie Probierczym Kraków nr 13444
 • Bezpieczeństwo

  Certyfikat SSL. Bezpieczeństwo i zaufanie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl