Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biżuteria z cytrynem - moc kryształu obfitości!

2024-03-20
Biżuteria z cytrynem - moc kryształu obfitości!

Właściwości cytrynu

Cytryn jest odmianą kwarcu, która charakteryzuje się żółtym lub pomarańczowym kolorem, który jest rezultatem obecności domieszki żelaza. To kamień, który nieczęsto spotykany jest w naturze, dlatego warto wiedzieć jak odróżnić prawdziwy cytryn, od tego wytworzonego sztucznie. Kamień podobny do cytrynu można osiągnąć poprzez podgrzewanie ametystu lub kwarcu dymnego, które w temperaturze między 470 a 560 stopni osiągają barwy od lekko żółtej do nawet czerwonobrunatnej. Łatwo jednak odróżnić je od oryginału, ponieważ cytryny powstałe przez podgrzewanie mają czerwonawy odcień, podczas gdy naturalny jest bladożółty  

Cytryn przyciąga sukces, bogactwo i obfitość finansową. Jest często stosowany jako talizman poprawiający nastrój i zwiększający energię życiową. Jest to najlepszy kryształ dla tych, którzy chcą wyklarować, a następnie przekształcić swoje marzenia w rzeczywistość, chcą po prostu... cieszyć się życiem i przyciągnąć powodzenie materialne. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, cytryn jest kamieniem żywiołu ognia. Stymuluje więc czakry: splotu słonecznego, sakralną, a także czakrę podstawy. W astrologii łączony jest przede wszystkim ze znakami Panna i Lew, ale będzie sprzyjał również takim znakom zodiaku jak: Baran, Byk, Bliźnięta, Skorpion. Jest to kamień urodzeniowy listopada. Numerolodzy kojarzą cytryn z kreatywną trójką. Warto pamiętać, że nie trzeba spełniać tych wszystkich warunków - cytryn pomoże każdemu, kto w danym momencie potrzebuje większej energii życiowej lub chce skorzystać z jego innych mocy.

Cytryn to kryształ uniwersalny. Warto łączyć go z innymi kryształami, w zależności od osobistych odczuć i potrzeb. Jest kamieniem, który nie kumuluje negatywnej energii, lecz przetwarza ją i transformuje w coś pozytywnego. Stąd połączenie cytrynu i czarnego turmalinu daje duet doskonały, która wspomaga usuwanie negatywnej energii i wzmacnia siłę wewnętrzną.

 

W ofercie Mystic Wings znajdziesz kilka wzorów z tym niezwykłym kryształem. Biżuteria artystyczna z cytrynem jest ręcznie robiona, często w pojedynczych i unikalnych egzemplarzach. Zachęcam do regularnego zaglądania na stronę bo wzory cały czas się zmieniają.

Tajemnice cytrynu 

Cytryn jest uważany za kamień obfitości i bogactwa. Noszenie go może przyciągnąć dobrobyt i sukces finansowy. Sprzyja podejmowaniu nowych wyzwań, rozjaśnia umysł i pomaga w rozwiązywaniu problemów - nie tylko zawodowych. Wyrywa z rutyny i otwiera nas na nowe ekscytujące możliwości. Wzmacnia pewność siebie i siłę wewnętrzną. Przyciąga do nas ludzi, którzy mogliby pomóc nam zarówno w rozwoju kariery, jak i rozwoju duchowym. Energia cytrynu przyciąga pieniądze i dobra materialne. Wspiera kreatywność i wyobraźnię. Jest to kamień, który może pomóc w wyrażaniu siebie i odkrywaniu nowych pomysłów. Pomoże nabrać pewności siebie, skoncentrować myśli na przedsięwzięciu i wzmocni umiejętności komunikacyjne.

Cytryn kojarzony jest z energią słoneczną. Oczyszcza i ładuje pole energetyczne osoby noszącej cytryn oraz otoczenia. Wzmacnia poczucie własnej wartości i siłę woli, zwiększa kreatywność oraz pomaga w podejmowaniu decyzji poprzez pobudzenie wyobraźni i wzmocnienie koncentracji. Wnosi do życia radość, wzmacnia silną wolę i wspomaga kreatywne myślenie. Poprawia nastrój, zwiększa poczucie szczęścia optymizmu i radości. Cytryn pomaga w regeneracji ciała, umysłu i ducha. Jest to kamień, który ma właściwości oczyszczające i wspierające procesy samouzdrawiania

 

Starożytne tradycje cytrynu 

Wiele kultur miało swoje własne starożytne tradycje związane z kamieniami szlachetnymi. W starożytnej Grecji i Rzymie, cytryn był noszony jako amulet dla ochrony przed złymi myślami i energią. Wierzono, że kamień ten miał moc przyciągania obfitości i bogactwa, koił gniew i polepszał dobrobyt ludzki. Starożytni Aztecy i Inkowie uważali go za kamień mocy, który przynosił szczęście, ochronę i obfitość. Kamień ten był również używany w rytuałach religijnych i magicznych.

Jak oczyścić biżuterię z negatywnych energii i cieszyć się jej właściwościami przez długie lata? 

Wszystkie moje produkty wykonywane są ręcznie, z największą precyzją i starannością. Mimo to, pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu biżuterii z kamieni naturalnych, by cieszyć się ich mocą jak najdłużej. Kluczową rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja, która pozwoli uchronić przed zarysowaniami, uszkodzeniami czy promieniami słonecznymi, które często powodują blaknięcie. Od czasu do czasu (zgodnie z własną intuicją) nie zaszkodzi gruntowne oczyszczanie. Aby je wykonać, należy wziąć do ręki biżuterię z kamieniami naturalnymi i opłukać ją pod bieżącą wodą w temperaturze pokojowej. Następnie delikatnie osuszyć i wystawić ją na ładujące działanie promieni księżyca.

Kryształy pochłaniają z Twojego otoczenia zarówno dobrą, jak i złą energię. Dlatego pamiętaj o tym, aby regularnie oczyszczać swoją biżuterię, by jak najdłużej mogła emanować pozytywną siłą.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2024
pixel