Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kamienie naturalne a czakry

2024-05-16
Kamienie naturalne a czakry

Czym są czakry 

Kryształy mają właściwości harmonizujące i energetyczne, które łączą się z każdą czakrą w wyjątkowy sposób. Posiadają energię wibracyjną, która może przenosić się do odpowiedniej czakry i zapewniać wzmocnienie dla ciała i umysłu. Czakry to termin, który odnosi się do energetycznych centr znajdujących się w ciele człowieka. Od wieków znany w hinduizmie i buddyzmie. To podstawowe elementy naszego systemu energetycznego, który odżywia, uzdrawia i harmonizuje nasze ciała. Są one postrzegane jako wirujące koła lub dyski, które przetwarzają energię życiową, zwane praną, i rozprowadzają ją po całym ciele. Każda czakra jest odpowiedzialna za pewien obszar ciała. Jeśli wszystkie czakry działają ze sobą w harmonii to wtedy człowiek doświadcza obfitości w każdej sferze życia. Dotyczy to nie tylko ciała, ale również relacji między ludzkich, związków, sukcesów zawodowych czy nawet rzeczy materialnych. Harmonia między czakrami jest kluczowa dla zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego.

Jak kamienie naturalne działają na nasze czakry?

Czakry, to 7 ośrodków energii, które umiejscowione są w naszym ciele wzdłuż linii kręgosłupa, aż do czubka głowy. Każde z tych centr energetycznych odpowiada za inny życiowy aspekt. Kryształy pomagają przywrócić równowagę zarówno w naszym wnętrzu, jak i w życiu osobistym, dlatego właśnie ludzie praktykujący rozwój duchowy, bardzo chętnie korzystają z ich mocy. Kamienie czakralne wzmacniają i oddziałują na nie w różne sposoby. Do każdej z czakry dopasowane są kamienie, które emitują charakterystyczne dla siebie subtelne wibrację. Warto wiedzieć jak działają i w jaki sposób na Ciebie wpłyną:

  • Czakra podstawy (muladhara): Zlokalizowana w okolicy podstawy kręgosłupa. Związana z poczuciem bezpieczeństwa, stabilnością i podstawowymi potrzebami materialnymi. To dzięki niej zyskujesz łączność ze światem rzeczywistym, racjonalnym i pełnym równowagi. Jej zrównoważenie zapewni uziemienie oraz przyniesie głęboki, płynący prosto z wnętrza spokój. Zapewni poczucie stabilizacji, a nawet wpłynie pozytywnie na twoje finanse. Kamienie czakry korzenia zwykle występują w kolorze czarnym i czerwonym. Czarny turmalin, granat, rubin, hematyt czy onyks wspierają czakrę podstawy związaną ze stabilnością finansową, zdrowiem fizycznym, przetrwaniem, przynależnością społeczną. Jest to centrum, które kontroluje nasze zdolność do korzystania z zasobów świata materialnego, jest odpowiedzialne za witalność i siłę fizyczną.

  • Czakra sakralna (svadhishthana): Zlokalizowana jest w dolnej części brzucha, na wysokości genitaliów. Jej położenie nie jest przypadkowe, gdyż odpowiada ona za naszą strefę emocjonalną, w tym seksualną. Wiąże się ją z odczuwaniem przyjemności – nie tylko fizycznej, ale również rozumianej jako psychiczny stan radości i szczęśliwości. Kumuluje się w niej energia, która wpływa na nasze emocje, seksualność, kreatywność i doznania fizyczne. Utrzymywanie jej w harmonii jest równoznaczne z równowagą emocjonalną, satysfakcją z życia seksualnego oraz odczuwaniem przyjemności. Kamienie czakry sakralnej, które wzmacniają jej działanie i pomagają w pozbyciu się blokad, mają zwykle kolor pomarańczowy. Kamień słoneczny, kamień księżycowy regulują czakrę sakralną, związaną z kreatywnością, emocjonalną stabilnością, wyrażaniem emocji, pasją w relacjach.

  • Czakra splotu słonecznego (manipura): Zlokalizowana w okolicy brzucha, w pobliżu żołądka. Jest związana z władzą osobistą, pewnością siebie i samoakceptacją. Jej kolorem jest kolor żółty. Kamienie naturalne jak tygrysie oko lub cytryn harmonizują czakrę splotu słonecznego, związaną z siłą woli, zdolnościami przywódczymi, ambicją, energią i aktywnością. Jest to centrum, które kontroluje nasze zdolności do przejmowania kontroli nad swoim życiem i osiągania celów. Dzięki płynącej z niej energii znajdziesz siłę do tego, aby wcielić w życie tkwiący w tobie potencjał, ale też, aby wziąć odpowiedzialność za swoje życie i własne wybory.

  • Czakra serca (anahata): Zlokalizowana w okolicy klatki piersiowej. Odpowiada za empatię, współczucie, dobroć i wrażliwość. Osoby, których czakra serca funkcjonuje bez zarzutu, są przepełnione miłością i wdzięcznością. Dodatkowo, ze względu na to, że czakra serca ma bezpośredni wpływ na gruczoł grasicy, łączy się ją z tym, jak pracuje system odpornościowy. Czakrę serca wzmocnią kamienie w kolorach różowych i zielonych. Różowy kwarc, turmalin różowy, szmaragd czy rubin. Jest to centrum, które kontroluje nasze zdolności do kochania siebie i innych, wyrażania miłości, budowania zdrowych relacji i przebaczania.

  • Czakra gardła (Vishuddha): Zlokalizowana w okolicy gardła. Jest związana z komunikacją, wyrażaniem siebie i autentycznością w relacjach z innymi. Uznaje się ją za nasz wewnętrzny głos, dzięki któremu możemy oczyścić się z negatywnych emocji, wyrazić siebie, a także nawiązać harmonijne i zdrowe relacje ze światem wewnętrznym. Kamienie czakry gardła są przede wszystkim niebieskie. Turkus, szafir czy akwamaryn energetyzują czakrę gardła, związaną z naszymi zdolnościami do wyrażania swoich myśli, uczuć i potrzeb w sposób jasny i autentyczny. Prawidłowo zharmonizowana sprawia, że z łatwością nazywamy swoje stany emocjonalne, nie musimy szukać aprobaty u innych, a także możemy wsłuchać się w siebie.

  • Czakra trzeciego oka (Ajna): Zlokalizowana między brwiami. Przede wszystkim wiąże się z intuicją, wewnętrzną energią i siłą. Związana jest przede wszystkim ze zmysłem wzroku, ale również “widzeniem” w sensie metaforycznym, ponieważ łączy się mocno z intuicją, wyobraźnią i zdolnościami parapsychicznymi. Możemy głośno i wyraźnie słyszeć wewnętrzny głos, który będzie nas kierować przez życie. Jej kolorem jest głębokie indygo. Lapis lazuli, ametyst oraz labradoryt to kamienie wspierające czakrę trzeciego oka związana z percepcją duchową, intuicją. Jest to centrum, które kontroluje nasze zdolności do postrzegania subtelnych energii i duchowych rzeczywistości.

  • Czakra korony (Sahasrara): Zlokalizowana na szczycie głowy. Reprezentuje świadomość, moc duchową i życiową mądrość. Z uwagi na swoje położenie, związana jest również z funkcjami mózgu – pamięcią, koncentracją, aktywnością umysłową i inteligencją. Jest związana z duchowym zrozumieniem, wewnętrzną mądrością, oświeceniem i realizacją duchową. Kolory czakry korony to biel i fiolet. Najlepiej będą na nią działać ametyst, herkimer oraz kryształ górski. Jest to centrum energetyczne związane z naszymi zdolnościami do doświadczania duchowej równowagi i harmonii.

Kamienie wytwarzają wibracje o różnej częstotliwości, dlatego wystarczy dopasować kryształ do energii człowieka. Warto znać zastosowanie minerałów dla poszczególnych czakr i ich właściwości. Odpowiednio dobrane kamienie naturalne są świetnymi atrybutami do pracy z przywróceniem płynności przepływów energetycznych w ciele. Dzięki noszeniu kamieni w formie biżuterii możemy zawsze zadbać o to, żeby mieć je przy sobie. Wybór biżuterii zależy od potrzeby i obszaru jaki chcemy harmonizować. Naszyjniki dają możliwość noszenia kamieni naturalnych na wysokości czakry gardła, serca oraz splotu słonecznego. Bransoletki z kamieni mogą być noszone na obu nadgarstkach, można je również łączyć. W pierścionkach wybrany kamień może być noszony na palcu związanym z konkretną czakrą lub po prostu na dowolnym palcu dla ogólnego wsparcia energetycznego. Choć kolczyki nie są umieszczane bezpośrednio na obszarze czakry, mogą dostarczać subtelne wsparcie energetyczne poprzez noszenie kamieni blisko obszaru głowy i szyi. Podczas wybierania biżuterii na odpowiednie czakry, warto zwrócić uwagę, że każdy kamień ma swoje własne właściwości energetyczne i w różny sposób wpływają na nasze centra energetyczne. Pamiętaj, że zanim zaczniesz korzystać z dobroczynnej mocy kamieni, należy oczyścić je z negatywnej energii, na przykład opłukując pod bieżącą wodą. Następnie koniecznie zasilić je energią wystawiając na działanie promieni księżyca.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel