Darmowa dostawa do Paczkomatu od 400zł
Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Male do medytacji

Czym jest Mala do medytacji

Mala to tybetański lub indyjski sznur modlitewny. Jest narzędziem medytacyjnym używanym przez joginów, buddystów i hinduistów. Może być noszona jako naszyjnik lub zawinięta kilka razy wokół nadgarstka jako bransoletka. Służy do medytacji, a dokładnie do odliczania mantr podczas medytacji. Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji, z którą w danej chwili pracujesz. 

Na wewnętrznym poziomie Mala działa jako potężne narzędzie skupienia, ponieważ wszystkie koraliki zostają po kolei dotknięte przez wszystkie palce. Opuszki palców są bezpośrednio połączone ze świadomością dotyku, a zmysł dotyku powiązany jest z ośrodkiem serca, w którym znajduje się esencja naszego umysłu. Zajęcie opuszków palców dłoni (podczas przesuwania koralików mali) jest metodą pogłębiającą naszą koncentrację, usuwa nerwowość, pomaga uspokoić wewnętrzny dialog. Kiedy trzymamy Malę podczas powtarzania mantr lub w innej sytuacji, wysyłamy wtedy przez zmysł dotyku do naszego umysłu bardzo wiele dobrych wrażeń. Nawet jeśli nie jesteśmy za bardzo świadomi mantry, którą powtarzamy, to fizyczne wrażenia z tego, że trzymamy Malę docierają do naszego umysłu.  Kolor kamienia może zasilić i wzmocnić nasze czakry – ośrodki energetyczny w ciele, gdzie krzyżują się kanały energetyczne (nadi). Punkty te mogą przyspieszać lub zwalniać przepływ energii, a ich zadaniem jest utrzymywanie nas w równowadze fizycznej, mentalnej, emocjonalnej i duchowej.       

   

Dlaczego 108 kamieni?

Jest wiele różnych wierzeń i teorii. W Indiach liczba 108 jest liczbą świętą. Na Wschodzie ma duże znaczenie, gdyż symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę magiczną. Istnieje wiele wyjaśnień do liczby 108. Wierzy się także, że człowiek ma 108 emocji. Liczba 108 ma również związek z czakrą serca – 108 linii energetycznych w naszym ciele zbiega się właśnie w niej. W hinduizmie liczba 108 jest święta, gdzie cyfra 1 symbolizuje boskość, wszechświat, 0 to pustka lub pokora w praktyce duchowej, zaś 8 to nieskończoność i wieczność. Joga z kolei mówi o tym, że w Indiach jest 108 pithów, czyli świętych miejsc. Z kolei w astrologii znajduje się 12 domów i 9 planet. 12 pomnożone przez 9 równa się 108. 

  

Jak wybrać male dla siebie?

Najlepszym wyborem będzie kierowanie się własną intuicją. Wtedy będzie służyła najlepiej. Jak to zrobić? Nie sugerować się właściwościami kamieni, nie analizować jakie właściwości są lepsze lub gorsze, nie myśleć zbyt wiele. Dać się ponieść intuicji. Oczywiście wybór konkretnych kamieni czy kolorów nie jest niczym złym. Może już masz jakąś male i teraz szukasz kolejnej. To wszystko zależy czy szukasz narzędzia do medytacji, czy po prostu ozdobnego naszyjnika. Jeżeli wpadła Ci w oko mala w kolorze różowym, to śmiało wybierz właśnie taką i noś ja z dumą i radością. Możesz również wybrać male z kamieni urodzeniowych czy pasujących do znaku zodiaku, albo przyciągną Ciebie kamienie wzmacniające konkretne czakry, bo akurat takich w tym momencie potrzebujesz. Wszystkie długie male mają po 108 kamieni naturalnych, półszlachetnych, są ręcznie wiązane na nylonowej nici, ozdobione srebrem. Naszyjniki zakończone są srebrną stupą lub chwostem z jedwabnej nici albo ozdobnym kryształem. Pamiętaj, że naturalne kamienie mają swoje unikalne kolory oraz inkluzje, więc mogą się nieznacznie różnić od tych na zdjęciu, ale gwarantuje, że będą równie piękne!  

Co jak sznur pęknie?

Może się zdarzyć, że mala z czasem pęknie i wiele osób dopatruję się w tym jakiegoś nieszczęścia. Nic bardziej mylnego. Jeżeli używasz mali do medytacji z jakąś intencją czy określonym celem, to najprawdopodobniej oznacza to, że już spełniła swoje zadanie. Zaobserwuj czy coś się zmieniło w Twoim życiu, może nastąpił jakiś przełom. Może czas wyznaczyć nową intencję i z czym innym pracować. Oczywiście napraw malę i używaj dalej albo podaruj komuś bliskiemu, a dla siebie wybierz nową male pod nową intencję. 

Mam nadzieję, że odrobinę przybliżyłam temat mal buddyjskich, zainspirowałam do poszukiwania swojej mali. Przede wszystkim jest to doskonałe narzędzie medytacyjne, ale również przepiękna i wyjątkowa biżuteria, a otaczanie się pięknymi rzeczami zasiewa dobre wrażenia w umyśle. 

pixel