Darmowy paczkomat InPost przy zamówieniu powyżej 400zł

Kamienie urodzinowe

BIRTHSTONE

Wiedzę o kamieniach szlachetnych wykorzystywano już w starożytności. Dzięki nim biżuteria noszona na co dzień nabiera prawdziwego znaczenia. Warto znać swój kamień miesiąca urodzenia, by wzmocnić swoje wrodzone atuty lub przezwyciężyć słabości.

Według amerykańskiego gemmologa Georga Frederica Kuntza, który jako pierwszy użył terminu „kamień urodzinowy” (birthstone), zwyczaj noszenia kamieni szlachetnych odpowiadających znakowi zodiaku lub miesiącowi urodzin mógł narodzić się w Polsce. Nie wierzycie? Kuntz wiązał pojawienie się pojęć „kamienie zodiakalne” i „kamienie urodzinowe” z praktykami polskich Żydów, którzy pielęgnowali pamięć o ucieczce Izraelitów z Egiptu i dwunastu plemionach Izraela.

Początkowo przyjęte było posiadanie całego zestawu kamieni, po jednym na każdy miesiąc i noszenie przy sobie za każdym razem innego. Do zestawu znanego z Biblii dodawano nowe kamienie, inne odrzucano, w zależności od tego, jaki kamień chciano sprzedać. Wkrótce kupowanie biżuterii z kamieniami urodzinowymi i zodiakalnymi stało się modne w całej XVIII-wiecznej Polsce. W XIX wieku polscy imigranci przywieźli ten zwyczaj do innych krajów Europy oraz do Stanów Zjednoczonych. Amerykański przemysł jubilerski najszybciej zareagował na nową modę i znane firmy, takie jak Tiffany & Co

 

Znajdź idealny dla siebie KAMIEŃ

 

 

                                                                                                                   

                                                                  

 -------- --------- --------   --------- --------- --------

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl