Jak oczyszczać kamienie naturalne

0
Jak oczyszczać kamienie naturalne

Dlaczego należy czyścić kamienie?

Oprócz posiadania swojej naturalnej mocy kamienie jak gąbka przesiąkają również energią ludzi i miejsc, z którymi się stykają. Zanieczyszczenia mogą nie tylko zakłócić ich dobroczynne właściwości, ale również szkodzić osobie, która ich używa. Oczyszczanie to prosty proces usuwający wszelkie negatywne wpływy z przeszłości, dzięki któremu będziemy mogli z nimi dalej pracować i uchronić się przed ich negatywnym działaniem.

Kiedy oczyszczać?

Każdy kamień, który do Ciebie dotrze powinien zostać od razu oczyszczony. Jak często będziemy później tę czynność powtarzać zależy od częstotliwości pracy z nimi oraz od stopnia ich zabrudzenia. Niektóre z kamieni, takie jak bursztyn, należy oczyszczać nawet codziennie. Jeżeli jesteś osobą sensytywną, będziesz odczuwać energię, którą posiadają. Aby sprawdzić stopień zanieczyszczenia, można posłużyć się także wahadełkiem.

Jak oczyszczać?

Sposobów jest kilka, a z pomocą przychodzi nam oczywiście Matka Natura. Dobór metody zależy od naszych preferencji, jednak miejmy na uwadze fakt, że nie wszystkie kamienie dobrze reagują np. na wodę lub sól. Niewłaściwy sposób oczyszczania może nasze kamienie uszkodzić.

Woda

Metodę tę możemy zastosować do kamieni, które nie są mocno zanieczyszczone. Do tej metody oczyszczania najlepsza jest woda z rzeki lub strumienia. Wystarczy włożyć nasz kamień do woreczka z naturalnego materiału, który swobodnie przepuszcza wodę i przymocować go tak, aby nie popłynął razem z nurtem rzeki. Zazwyczaj do dyspozycji jednak mamy tylko wodę z kranu. W takim przypadku, kamień należy płukać pod strumieniem zimnej wody przez kilka minut wyobrażając sobie jak wszystkie negatywne energie spływają z niego wraz z wodą.

Sól

Do ceramicznego lub szklanego naczynia wkładamy kamień i zasypujemy go całkowicie solą. Pozostawiamy na całą noc. Następnie należy go opłukać pod zimną, bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Nie wycierać! Pamiętajmy również, że nie wszystkie kryształy, kamienie szlachetne, czy minerały lubią sól lub wodę! Sól oraz solankę użytą do oczyszczania wyrzucamy. Soli nie stosujemy ponownie, zwłaszcza w kuchni!

Okadzanie

Najpierw należy wybrać oczyszczające kadzidło. Może to być biała szałwia, cedr lub palo santo. Do tej czynności najlepiej wybrać naturalne kadzidło np. suszone liście lub korę. Popularne kadzidełka na patyczkach często mają wiele syntetycznych dodatków, które nie dość, że nie pomagają w oczyszczaniu, to są szkodliwe dla zdrowia. Trzymamy kamień nad dymem przez kilka minut obracając go w dłoniach. Tak jak w przypadku wody możemy wizualizować jak dym oczyszcza kamień z negatywnych energii.

Ziemia

Kamienie należy zakopać w ziemi na dobę lub kilka dni w zależności od ich zanieczyszczenia. Po tym czasie wykopujemy je. Niektóre z nich możemy przemyć później zimną wodą i pozostawić do wyschnięcia. W przypadku kamieni nie lubiących wilgoci upewniamy się, że ziemia jest w miarę sucha. 

Komentarze do wpisu (0)

Nowości
Kolczyki z kwarcem różowym
Kolczyki z kwarcem różowym

120,00 zł

szt.
Labradoryt kolczyki Mandala
Labradoryt kolczyki Mandala

240,00 zł

szt.
Naszyjnik z Turmalinami - Monety
Naszyjnik z Turmalinami - Monety

230,00 zł

szt.
Biżuteria dla Ciebie…
Newsletter
Zapisz się do newlettera i odbierz - 5% rabatu na pierwsze zamówienie!
 • ŚLEDŹ NAS NA  
 • Facebook Mystic Wings
 • Instagram Mystic Wings
 • Tik Tok Mystic Wings
 • Pinterest Mystic Wings
 • Jakość

  Kamienie naturalne, srebro 925
 • Certyfikat

  Rejestracja w Urzędzie Probierczym Kraków nr 13444
 • Bezpieczeństwo

  Certyfikat SSL. Bezpieczeństwo i zaufanie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl